Albert Parkiet

Podłogi o jakich marzysz

ul. Namysłowskiego 1, 05 -820 Piastów 

Usługi parkieciarskie Lublin – schody z daglezji.

Usługi parkieciarskie Lublin – schody z daglezji.

Albert Parkiet – usługi parkieciarskie Lublin

W naszej firmie zajmujemy się wykonywaniem podłóg i parkietów z daglezji. Albert Parkiet – Usługi parkieciarskie Lublin używa tego surowca z racji jego cech, jako drewna bardzo twardego a co za tym idzie z mającego dużą odporność na ścieranie a także na inne czynniki które mogą uszkodzić parkiet, balustradę czy schody.

Charakterystyka daglezji

Jest to modrzew kanadyjski należący do rodziny sosnowatych. Charakteryzuje się on dużą wytrzymałością w porównaniu z drewnem sosnowym. Często mylimy go z naszym polskim modrzewiem. Warto zaznaczyć, iż pod wpływem promieni słonecznych drewno może pociemnieć. Daglezja jest jednym z najbardziej wytrzymałych gatunków drewna. Odpornym na działania czynników pogodowych.

Obróbka daglezji

Obróbka tego surowca nie jest trudna, jeśli mamy do czynienia z drewnem drobnosłoistym. Materiał ten jest bardzo łatwy do wszelkich prac takich jak piłowanie, szlifowanie i frezowanie. Bezproblemowe powinno być nawiercanie a także łączenie przy pomocy wkrętów i gwoździ. Jednak do wad tego surowca możemy zaliczyć skręt włókien i pęcherze żywiczne. W Albert Parkiet – usługi parkieciarskie Lublin staramy się doradzać Klientowi zastosowanie tego typu drewna w miejscach gdzie chcemy uzyskać styl zbliżony do stylu Retro.

Styl podhalański

W firmie Albert Parkiet – podłogi Lublin tworzymy również w stylu podhalańskim, który charakteryzuję się elementami kultury tego miejsca. Jest to bardzo wdzięczny temat do aranżacji naszego mieszkania który w połączeniu z naszymi podłogami i parkietami stanowi świetne połączenie. Styl ten powstał w latach 90. XIX wieku i był utożsamiany z kulturą góralską. Jednym z głównych elementów tego stylu były szerokie zastosowanie drewna zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Były to zdobienia dachu, drzwi i okien a także schodów, które nadawały charakterystyczny styl tym budowlom.

Postarzanie podłogi i parkietu.

Jak już wiele razy wspominaliśmy firma Albert Parkiet– usługi parkieciarskie Lublin idzie z duchem czasu stawiając na rozwój swojego personelu. Dzięki temu oferujemy dla Was takie zabiegi jak np. postarzanie podłóg, parkietów czy schodów. Starsze meble drewniane mają niesamowity urok, który sprytnie wykorzystany może nadać naszym pomieszczeniom indywidualny i niepowtarzalny klimat. Jednak jeśli nie posiadamy w spadku takich rzeczy a nasz budżet nie jest w stanie udźwignąć takich inwestycji nasza firma jest w stanie takim rzeczom nadać wiekowy charakter.

Podłogi Lublin. Nasza ostatnia realizacja

Albert Parkiet – usługi parkieciarskie Lublin pragnie podzielić się z Wami naszą ostatnią realizacją schodów, które zrobiliśmy wg. opisanych powyżej wartości. Pełną galerię zdjęć znajdą Państwo oczywiście w na naszej stronie sekcji Galeria lub bezpośrednio TUTAJ.

Zapraszamy do oglądania.