Albert Parkiet

Podłogi o jakich marzysz

ul. Namysłowskiego 1, 05 -820 Piastów 

 NADAJ SWOJEJ PODŁODZE NOWY WYMIAR PIĘKNA. 

Etap I
Cyklinowanie parkietu.

Cyklinowaniem inaczej nazywamy przeszlifowanie wierzchniej warstwy drewna. Do tego procesu wykorzystujemy cykliniarki renomowanej na rynku firmy DEVA. Urządzenie to pozwala na cyklinowanie bezpyłowe, ponieważ cały pył podczas tego zabiegu zbierany jest do specjalnego worka przy cykliniarce. Rozwiązanie to jest idealne na obiektach już zamieszkałych, gdyż nie zapyla innych pomieszczeń.

Etap III
Polerowanie podłogi.

Kolejnym etapem renowacji jest polerowanie podłogi pod lakierowanie lub olejowanie. Do tego celu wykorzystujemy maszyny wolnoobrotowe czyli tzw. polerki jak np. maszyna firmy Numatic lub w zależności od potrzeb technicznych -maszyna firmy LAGLER - HUMEL TRIO.


Etap V
Lakierowanie podłogi lub jej olejowanie.

W zależności od potrzeb technicznych lub na życzenie Klienta proces lakierowania czy też olejowania jest wykonywany od 2 do 3 razy. Czynność nakładania kolejnej warstwy zazwyczaj wykonujemy na następny dzień. Im większa ilość warstw lakieru lub oleju tym żywotność podłogi  jest dłuższa. 

Etap II
Szpachlowanie ubytków i szpar.

Następnym krokiem renowacji podłogi jest szpachlowanie ubytków i szpar. W tym procesie wykorzystujemy drobny pył z cyklinowanej podłogi mieszając ze specjalną żywica do szpachlowanie, Proces ten wykonujemy do momentu uzyskania prawidłowych wypełnień ubytków i szczelin.

Etap IV
Nakładanie podkładu lub oleju.

Po wykonaniu wszystkich poprzednich etapów, należy dokładnie odkurzyć całą drewnianą powierzchnię a następnie położyć podkład pod lakier lub pierwszą warstwę oleju. Kiedy wszystko jest jak należy, nakłada się podkład za pomocą wałka a kiedy ten wyschnie poleruje się ponownie całą powierzchnię do uzyskania odpowiedniej gładkości. Proces polerowania powtarza się co warstwę lakieru lub oleju.

Etap VI
zakończenie prac  i kontrola POWIERZCHNI.

Po zakończeniu wszystkich 5-ciu etapów prac nad renowacją podłogi, przechodzimy do dokładnych oględzin ukończonej powierzchni w celu ostatecznej weryfikacji. Następnie jeżeli nie zanotowaliśmy żadnych uwag czy też niedoskonałości, przekazujemy odnowioną podłogę do Państwa dyspozycji. W tym momencie kończymy usługę renowacji.